CIEPŁY MONTAŻ - STANDARD

wybrane elementy sytemu

CIEPŁY PARAPET

Ciepły parapet,
Termoparapet,
lup profil podokienny
z polistyrenu ekstrudowanego XPS

 Termoparapet, zwany także ciepłym parapetem to nowoczesne rozwiązanie eliminujące mostek termiczny pod oknem. Miejsce połączenia okna ze ścianą i z parapetami to tzw. „słabe miejsce”.

  Zastosowanie termoparapetu zapobiega stratom ciepła w strefie podokiennej, uszczelnia tę strefę, ułatwia montaż okna i parapetów zewnętrznych i wewnętrznych.

   Termoparapet wykonany jest z polistyrenu ekstrudowanego (XPS, Styrodur) dzięki czemu ma doskonałe właściwości wytrzymałościowe, termoizolacyjne i jest odporny na działanie wilgoci.

KLINY MONTAŻOWE

Ciepłe kliny montażowe
z komorami termicznymi

Kliny montażowe / nośne ułatwiają, powodują wypoziomowanie i ustabilizowanie ramy okiennej w stosunku do wykonanego otworu okiennego w murze pod warunkiem prawidłowego i zgodnego z zasadami budowlanymi ich montażu. Kliny montażowe posiadają specjalne prowadnice wzdłuż ich długości które uniemożliwiające przesuwanie się ich na boki.

PIANKA POLIURETANOWA NIEBIESKA

SOUDAL Flexifoam Click & Fix

     Wysokiej jakości niskorozprężna super elastyczna pistoletowa piana montażowo-uszczelniająca nowej generacji.

Właściwości:

  • Wysokie odkształcenie elastyczne - zachowuje pełną elastyczność i regularną strukturę materiału przy deformacji wymiarów do 50% (pianka standardowa - max. 10 %)
  • Niebieski kolor piany pozwala na jej natychmiastową identyfikację
  • Doskonała przyczepność do wielu podłoży budowlanych: cegły, betonu, kamienia, drewna, metali, powierzchni szkliwionych i tworzyw sztucznych (z wyjątkiem PE, PP i teflonu)
  • Niska rozprężalność
  • Krótki czas utwardzania
  • Doskonała izolacyjność termiczna i akustyczna (RSTW = 60 dB)
  • Stabilność wymiarów (brak skurczu i rozprężeń wtórnych)

HYDROIZOLACJA

folie usczelniające za zewnątrz i wewnątrz połączenia okno-mur

Folia połączeniowa do okien
​​​​​​​ze zmiennym współczynnikiem sd​​​​​​​

  ISO-CONNECT VARIO SD ma niezwykłe właściwości. Innowacyjna folia do złącz okiennych dostosowuje się do panujących o danej porze roku temperatur oraz kierunku przenikania pary (z wewnątrz na zewnątrz względnie z zewnątrz do wewnątrz). Tym samym ISO-CONNECT VARIO SD należy do całkowicie nowej generacji folii, zapewniających suche fugi przez cały rok. Dzięki temu pleśń nie ma szans się rozwinąć, a odpowiednio uszczelniona fuga jest energooszczędna.

HYDROIZOLACJA

folia uszczelniająca dolną krawędz drzwi balkonowych lub tarasowych

Taśma uszczelniająca
do zastosowań zewnętrznych

  ISO-CONNECT OUTSIDE EPDM to elastomerowa folia uszczelniająca do zewnętrznego uszczelniania połączeń pomiędzy oknami, drzwiami a konstrukcją budynku. Wyróżniającą cechą prezentowanego produktu jest wyjątkowa elastyczność i wysoka stabilność mechaniczna oraz odporność na rozrywanie.

HYDROIZOLACJA

klej - uszczelniacz

Elastyczne kleje
do połączeń hermetycznych​​​​​​​

  ISO-TOP KLEJE FLEX SP, SP+ i XP to wysokogatunkowe materiały uszczelniające i klejące o szerokim zakresie przyczepności. Każda z wersji produktu zapewnia hermetyczne połączenie.